Pyramidová ohniště

Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť, před časem vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využil jsem zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudoval  informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat – Tiki kilns a Pyramid kilns jsem se pustili do vývoje Pyramidového ohniště.  Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsem otestoval plechy od síly 2 mm až po 4 mm a zkoušel jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a rez, které nemění funkci ohniště. Výsledkem jsou Pyramidová ohniště. Jejich podstatnou výhodou je, že jsou složená z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba je svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje výrobu. V rozloženém stavu se dají velmi dobře poslat poštou, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v nich vyrábí kvalitní biouhel.

Přátelé PRAuhlu, ohniště, pece a plát poptávejte na e-mailové adrese engi.1@seznam.cz. Vyzvednout je lze v Kutné Hoře, nebo Vám zašlu nabídku i s dopravou. Vaše poptávka je nezávazná, dokud si nepotvrdíme konečnou cenu a Váš skutečný zájem o objednání.

Pyramidové ohniště o šesti bocích

nejen na výrobu biouhlu, které má dno z materiálu silného 4mm a bočnice 3mm. Váha je kolem 30kg. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 80l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Návod –  Pyramidové ohniště; šest boků, 80l

Cena Pyramidového ohniště šest boků, 80 l:  8.800 Kč včetně DPH bez dopravy.

PLÁT k Pyramidovému ohništi o šesti bocích

Pyramidové ohniště o objemu 80 litrů je určeno na výrobu biouhlu pro potřebu zahrady z vlastních zdrojů materiálu. Jenomže…

PRAuhlíři a biouhlíři jsoul lidé družní. Celou výrobu biouhlu povyšují na společenskou událost. Z úklidu zahrady se stává příležitost setkat se s rodinou, přáteli, či sousedy kolem ohně, přikládat a dívat se do plamenů na vznikající rozžhavené uhlíky. Energii plamenů často využíváme na přípravu občerstvení, na opékání všeho, co lze napíchnout na klacek.

Ovšem, přidáním Plátu nad rozžhavené uhlíky celé setkání a společenská událost získává jiný rozměr. Vše se zklidní, zpomalí. Najednou se rozšíří možnosti na přípravu rozličných pokrmů a dobrot. Neodoláte pokušení připravovat nejen maso, ale také zeleninu, vejce, rozličné placky na slano i na sladko, dezerty s ovocem. A jako vždy nakonec zůstane biouhel pro Vaši zahradu.

Plát prošel naším PRAuhlířským ročním testováním a je připraven najít si cestu k Vám.

Plát je vyroben ze železa o tloušťce materiálu 12 mm, váží cca 41 kg.

Plát je navržen výhradně pro použití na Pyramidovém ohništi o šesti bocích.

Jak se používá?

Před prvním použitím celý plát důlkadně a ze všech stran a na všech hranách natřete jedlým olejem.

Vyrobte biouhel v Pyramidovém ohništi, aby dosahoval těsně pod průduchy v bocích. Biouhel nehaste, nechte ho hořet. Jeho energii využije plát. Mastný plát položte na ohniště. Tvar ohniště a vymezení na Plátu Vám napoví jak.

Plát má ve svém středu kruhovou díru. Ta slouží pro přikládání suchého palivového dřeva. Dřevo přikládejte do hranice ve tvaru jehlanu. Plamen nad plátem vytahuje vzduch skrz průduchy Pyramidového ohniště a zároveň se díky tomuto ohni neustále doplňuje biouhel, který spotřebováváme na ohřev plátu. Obecně lze říci, že čím větší je oheň uprostřed, tím je plát teplejší.

Pokud přestanete přikládat, máte ještě kolem 6ti hodin, než se spotřebuje všechen biouhel v ohništi. Pokud chcete biouhel zachovat pro zahradu, plát sundejte a biouhel uhaste, jak jste zvyklí. Pozor, s Plátem je nutné manipulovat ve dvou a v rukavicích. Má takovou tepelnou setrvačnost, že ještě 15 minut po sundání z ohniště na něm je možné usmažit vejce.

Plát udržuji během i po použití tak, že z něj obracečkou oškrábu zbytky potravin a setřu hadrem z přírodních vláken, napuštěným jedlým olejem. Před každým novým použitím ho rozpálím a horký znova naleštím hadrem. Tak jednoduché to je.

PRAuhlíři a fandové, jste vynalézaví a velmi všímaví. Velmi brzy zjistíte, jak regulovat přikládáním teplotu plátu a kdy na něj vložit jakou potravinu. Užívejte života s přáteli a dejte o sobě vědět.

Cena Plátu na Pyramidové ohniště o šestibocích je 7450 Kč včetně DPH. Pro cenu dopravy si napište.


Pyramidové ohniště o osmi bocích

Nejen na výrobu biouhlu, které má dno z materiálu silného 4mm a bočnice 3mm. Váha je kolem 50kg. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 200 l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Návod – Pyramidové ohniště; osm boků, 200 l

Cena Pyramidového ohniště osm boků, 200l:  16.005 Kč včetně DPH bez dopravy.

Oregonská pec. Možnost jejího nákupu je podmíněna zaškolením od PRAuhlíře

Oregonská pec je určena lidem, co to s výrobou biouhlu myslí opravdu vážně. Má objem přes 800l a je používána profi PRAuhlíři. Hodí se do vinic, sadů a lesů na denní používání.

Cena pece se pohybuje kolem 30 000Kč, včetně jednodenního zaškolení. Zaškolení probíhá před nákupem pece. Přesná cena je určena v den závazné objednávky.

Pec je možné objednat u PRAuhlíře.

Zpět na výběr zboží