Pyramidová ohniště

Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť, před časem vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využil jsem zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudoval  informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat – Tiki kilns a Pyramid kilns jsem se pustili do vývoje Pyramidového ohniště.  Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsem otestoval plechy od síly 2 mm až po 4 mm a zkoušel jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a rez, které nemění funkci ohniště. Výsledkem jsou Pyramidová ohniště. Jejich podstatnou výhodou je, že jsou složená z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba je svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje výrobu. V rozloženém stavu se dají velmi dobře poslat poštou, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v nich vyrábí kvalitní biouhel.

Přátelé PRAuhlu, neváhejte s nákupem ohnišť. Cena plechu neustále roste a hrozí jeho nedostatek. To se projevuje na neustálém růstu cen.

Pyramidové ohniště o šesti bocích

nejen na výrobu biouhlu, které má dno z materiálu silného 4mm a bočnice 3mm. Váha je kolem 30kg. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 80l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Návod –  Pyramidové ohniště; šest boků, 80l

Cena Pyramidového ohniště šest boků, 80 l:  8.800 Kč včetně DPH bez dopravy.


Pyramidové ohniště o osmi bocích

Nejen na výrobu biouhlu, které má dno z materiálu silného 4mm a bočnice 3mm. Váha je kolem 50kg. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 200 l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání.

Návod – Pyramidové ohniště; osm boků, 200 l

Cena Pyramidového ohniště osm boků, 200l:  16.005 Kč včetně DPH bez dopravy.

Oregonská pec. Možnost jejího nákupu je podmíněna zaškolením od PRAuhlíře

Oregonská pec je určena lidem, co to s výrobou biouhlu myslí opravdu vážně. Má objem přes 800l a je používána profi PRAuhlíři. Hodí se do vinic, sadů a lesů na denní používání.

Cena pece se pohybuje kolem 30 000Kč, včetně jednodenního zaškolení. Zaškolení probíhá před nákupem pece. Přesná cena je určena v den závazné objednávky.

Pec je možné objednat u PRAuhlíře.

Zpět na výběr zboží