Pyramidová ohniště

Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť, před časem vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využil jsem zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudoval  informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat – Tiki kilns a Pyramid kilns jsem se pustili do vývoje Pyramidového ohniště.  Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsem otestoval plechy od síly 2 mm až po 4 mm a zkoušel jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a rez, které nemění funkci ohniště. Výsledkem jsou Pyramidová ohniště. Jejich podstatnou výhodou je, že jsou složená z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba je svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje výrobu. V rozloženém stavu se dají velmi dobře poslat poštou, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v nich vyrábí kvalitní biouhel.

Přátelé PRAuhlu, ohniště, pece a pláty poptávejte na e-mailové adrese engi.1@seznam.cz. Vyzvednout je lze v Kutné Hoře, nebo Vám zašlu nabídku i s dopravou. Vaše poptávka je nezávazná, dokud si nepotvrdíme konečnou cenu a Váš skutečný zájem o objednání.

Zpět na výběr zboží